Moy Lin-Shin
Moy Lin-Shin był taoistycznym mnichem, który studiował Tai Chi, Lok Hup, Hsin-I i Bagua w Hong Kongu. Po tym jak wyemigrował do Kanady w 1970 roku, zaczął nauczać sztuki walki w małej salce. Gdy odkrył, że jego uczniowie bardziej potrzebowali ćwiczeń pomagających odzyskać zdrowie niż nauczyć się walczyć, zmienił swoje nauki tak, by bardziej sprostać tym wymaganiom. Zmodyfikował styl Yang Tai Chi 108 ruchów, kładąc nacisk na obroty, rozciąganie, podnoszenie się i opadanie. Dodatkowo, zapożyczył zasady z BaGua, Lok Hup i Hsing-I by zmodyfikować i uzupełnić zestaw ćwiczeń.
Mistrz Moy zawsze dbał o potrzeby każdego z uczniów, zwracając baczną uwagę na osoby z problemami zdrowotnymi. Naszym celem jest za jego przykładem, pomagać każdemu uczniowi podążać najlepszą dla niego ścieżką, dla uzyskania wspólnego celu – poprawy zdrowia. Mistrz Moy odszedł w 1998 roku.
Ben Chung
W końcu lat 70-tych Ben miał okazję obserwować ćwiczenia tai chi i był pod wrażeniem pana Moy, doświadczonego ale i pokornego mistrza tai chi. W roku 1982 Ben postanowił nauczyć się tej formy tai chi. Uczył się jej nieprzerwanie bezpośrednio od mistrza Moy Lin-Shin, aż do jego śmierci w 1998 r. W latach od 1985 do 2005 był instruktorem tai chi oraz Lok Hup Ba Fa w wielu miejscach w Toronto i okolicach. Był zaangażowany w nauczanie instruktorów początkujących oraz kontynuujących. Od roku 1994 przez pięć lat był instruktorem prowadzonego co kwartał tygodnia Tai Chi w Orangeville. Kiedy mistrz Moy powołał Akademię Gei Lok Hup w latach 90-tych, Ben został dyrektorem założycielem, a później wybrano go na jej prezesa. Stanowisko to piastował do roku 2004, kiedy Akademia przestała działać. W końcu roku 2005, razem z siedmioma innymi instruktorami tai chi, założył Kanadyjską Akademię Tai Chi i piastował funkcję jej prezydenta do roku 2009, kiedy to został prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Akademii TaiChi i LokHup (IATLA).
.
Instruktorzy Poznańscy
.
Założyciele Poznańskiego Stowarzyszenia Tai Chi – 01.06.2011